arrow_back
Legendárna česká hra Mafia sa dočká remakeuunfold_moreHerná zónabulvár

Mafia: Definitive Edition nebude len súhrnom niekoľkých kozmetických zmien, ako sme zvy...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zónabulvár

Mafia: Definitive Edition nebude len súhrnom niekoľkých kozmetických zmien, ako sme zvyknutí z iných reedícií známych hier. Práca, ktorú si tento remake vyžiadal, by sa dala prirovnať k tvorbe novej hry úplne od základov. Remake prvej Mafie sa objaví ako súčasť balíka Mafia Trilogy, aj ako samostatný titul.
Ako je z názvu zrejmé, Mafia Trilogy bude obsahovať všetky tri tituly, ktoré v sérii doposiaľ vyšli. Okrem ambicióznej prerábky prvej časti sa mierneho faceliftu dočká aj obľúbená dvojka (2010). Vlažne prijatý tretí diel (2016), na ktorom sa nepodieľali českí vývojári, bude pravdepodobne vydaný vo svojej pôvodnej verzii.

https://emefka.sk/je-to-oficialne-legendarna-ce...

Aktualizované 21 May 08:28
Epic Games predstavili Unreal Engine 5unfold_moreSvet technológieHerná zóna

Spoločnosť Epic Games počas včerajšej prezentácie odhalila piatu generáciu Unreal Engin...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeSvet technológieHerná zóna

Spoločnosť Epic Games počas včerajšej prezentácie odhalila piatu generáciu Unreal Engine a výsledok je jedným skutočne úchvatný. Hráči môžu tešiť na citeľne detailnejšiu i lepšie nasvietenú grafiku nielen na konzolách a herných počítačoch, ale tiež na mobilných zariadeniach. Unreal Engine 5 má priniesť fotorealistickú kvalitu vo vysokom rozlíšení a tvorcovia pokrok v oblasti jeho potenciálu hovoria o kvantovom skoku vpred. Nový engine za to vďačí predovšetkým dvom kľúčovým novinkám zvaným Nanite a Lumen.
Technológia Nanite predstavuje nástroj mikropolygónovej geometrie, vďaka ktorej budú môcť herní vývojári vytvárať objekty so stovkami miliónov či dokonca miliardami polygónov. V oblasti vizuálu má ísť podľa tvorcov o jeden z vrcholov súčasných možností, keďže objekty budú môcť byť navrhnuté tak detailne, ako ich len ľudské oko dokáže spracovať.
Druhou významnou technológiou, ktorá sa postará o prvotriedny generačný skok, je technológia Lumen. Tá má byť založená na podobnom princípe, akým je vytváraná grafika pri tvorbe hollywoodskych animákov a postará sa o vierohodnejšie spracovanie svetla a nasvietenie herného prostredia.

https://fontech.startitup.sk/dychberuca-grafika...

Aktualizované 21 May 08:27
Emulácia starých hier je už prežitokunfold_moreHerná zóna

Rozoberanie zdrojového kódu u videohier je často spájané s hľadaním technologických med...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Rozoberanie zdrojového kódu u videohier je často spájané s hľadaním technologických medzier využiteľných k optimalizácii. Legendami v tejto oblasti sú aj dve Nintendo série, Super Mario a The Legend of Zelda, kde je rovnako, ak nie radikálnejšie aktívna aj moderská komunita.
Zatiaľ čo myšlienka emulácie funguje na softvérom vytvorení podobného prostredia pôvodnej platformy v rámci iného systému, reverzné rozoberanie zdrojového kódu sa sústreďuje na optimalizáciu daného softvéru už od základu pre nové zariadenie, bez potreby medzičlánku v podobe emulátora.

https://fontech.startitup.sk/emulacia-starych-h...

Aktualizované 12 May 12:42
Herná séria Brothers in Arms dostane seriálové spracovanieunfold_moreFilmyHerná zóna

Na začiatku nového tisícročia vydalo HBO slávny seriál Band of Brothers, v ktorom sme s...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeFilmyHerná zóna

Na začiatku nového tisícročia vydalo HBO slávny seriál Band of Brothers, v ktorom sme sa dočkali pohľadu na boje na západnom fronte. Monumentálnu vojnovú fresku, pod ktorou je podpísaný aj Tom Hanks, sa inšpirovali aj tvorcovia hernej série Brothers in Arms, ktorá sa prvýkrát objavila v roku 2005. Teraz vyšlo najavo, že namiesto herného pokračovaní sa dočkáme seriálu. Ten si berie pod krídla priamo CEO spoločnosti Gearbox Randy Pitchford, ktorý sa podieľal už na všetkých predchádzajúcich epizódach. V pláne má zatiaľ natočenie piatich epizód, s čím by mu mal pomôcť skúsený televízny matador Scott Rosenbaum. Ten má za sebou prácu na seriáloch The Shield, Chuck, V či Queen of the South a mal by byť showrunnerom a hlavnou kreatívnou silou celého projektu. Rosenbaumovu verzii Brothers in Arms uvidíme najskôr na sklonku budúceho roka, aktuálne sa o projekt preťahujú najrôznejšie spoločnosti.

https://www.edna.cz/edna-novinky/brothers-in-ar...

Aktualizované 02 May 16:22
Nový Assassin´s Creed Valhalla sa predstavil v prvom traileryunfold_moreHerná zóna

Dlho očakávaný trailer na tohtoročný Assassin’s Creed je tu. Včera viacerí z nás so zat...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Dlho očakávaný trailer na tohtoročný Assassin’s Creed je tu. Včera viacerí z nás so zatajeným dychom čakali, čo štúdio ukáže, no po 8 hodinovom sledovaní grafika Bosslogic sme sa dočkali len brutálneho artworku a názvu hry. Valhalla však dostala práve príbehovo orientovaný trailer, ktorý prezrádza viaceré kľúčové prvky a ukazuje hlavného hrdinu. Trailer s historicky orientovaným monológom na pozadí predstavuje vikingskú kultúru a nórsky klan na čele s hrdinom Eivorom. Ten ukončuje trailer bojom jeden na jedného s evidentne silnejším nepriateľom, kde hlavnú úlohu zohráva skrytá čepeľ identická pre assasínov.

https://fontech.startitup.sk/prvy-trailer-na-as...

Aktualizované 02 May 17:27
Je už takmer isté, že Playstation 5 bude plne predstavená v májiunfold_moreHerná zóna

Už budúci mesiac totiž Oficiálny Playstation Magazín uverejní reportáž o ovládači DualS...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Už budúci mesiac totiž Oficiálny Playstation Magazín uverejní reportáž o ovládači DualSense, kde sa dozvieme nové funkcie a výhody nového ovládača pre Playstation 5. Dôležitejšie však je, že podľa leakera Tiduxa je už na júnové číslo naplánované plné predstavenie Playstation 5 v Official Playstation Magazine. Dátum vydania tohto čísla je naplánovaný na 2. júna a preto je pochopiteľné, že dovtedy nám Sony konzolu ukáže. Asi nikto totiž nepredpokladá, že Sony ponechá tomuto magazínu exkluzívny prístup k novej konzole.

https://gamesite.zoznam.sk/playstation/ps5/novi...

Aktualizované 02 May 17:22
Toto je päť najzaujímavejších konceptov PS5unfold_moreHerná zóna

Nové konzoly už klopú na dvere a s nimi aj nedočkaví fanúšikovia. Tí si krátia dlhé chv...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Nové konzoly už klopú na dvere a s nimi aj nedočkaví fanúšikovia. Tí si krátia dlhé chvíle kreatívnymi konceptami a návrhmi, ako by podľa nich mohla vyzerať nová konzola od Sony. Samozrejme vynímajúc uniknutý devkit, ktorý je ako inak, úplne otrasný. Ale to boli aj tie predtým a to nám dáva istotu, že konzola bude nakoniec určite atraktívna. Okrem odhalenia gamepadu nám Sony zatiaľ úplne odmieta odhaliť z dizajnu čo i len o vlások viac. Poďme sa teda zatiaľ pozrieť ako si konzolu predstavujú fanúšikovia. Tu je symbolických 5 najkrajších konceptov PS5.

https://gamesite.zoznam.sk/playstation/ps5/novi...

Aktualizované 02 May 17:18
Flight simulátor predstavil hardvérové požiadavkyunfold_moreHerná zóna

Jedna z najočakávanejších hier roka sa nám nedávno pripomenula nádhernými fotorealistic...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Jedna z najočakávanejších hier roka sa nám nedávno pripomenula nádhernými fotorealistickými zábermi a vývojári konečne odhalili aj oficiálne požiadavky hry. Letecký simulátor od Microsoftu utiahnu aj staršie zariadenia s procesormi Intel i5-4460 alebo AMD Ryzen 3. V oboch prípadoch nejde o žiadne novinky, podobne sú na tom aj minimálne grafické požiadavky, ktoré vyžadujú aspoň NVIDIA GTX 770 alebo Radeon RX 570 s najmenej 2GB VRAM. Potrebných bude tiež najmenej 8 GB pamäte a kvalitné internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 5 Mb/s. Flight Simulator z disku ukrojí približne 150 GB, čo z neho robí štvrtú najväčšiu hru súčasnosti. V oblasti veľkosti miesta na disku ju predstihli len Destiny 2: Shadowkeep (165 GB), Call of Duty: Modern Warfare (175 GB) a Quantum Break (178 GB).

https://fontech.startitup.sk/novy-microsoft-fli...

Aktualizované 02 May 17:17
Hru zaklínač si kúpilo už 28 miliónov užívateľovunfold_moreHerná zóna

To, že Zaklínač 3 vystrelil štúdio CD Projekt RED do stratosféry AAA herného vývoja, to...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

To, že Zaklínač 3 vystrelil štúdio CD Projekt RED do stratosféry AAA herného vývoja, to sme vedeli. Ak by ste však o tom čírou náhodou pochybovali, tak včera zverejnené informácie o štatistikách štúdia za posledný rok vás o tom určite presvedčia. Za tieto skvelé čísla môže CD Projekt vďačiť najmä predajom Zaklínača 3, ktoré sa medziročne zvýšili a to kvôli dvom faktorom – Switch portu hry a seriálu Zaklínač na Netflixe, ktorý vystrelil predaje verzií pre ostatné platformy

https://gamesite.zoznam.sk/pc/novinky/39486-zak...

Aktualizované 09 Apr 20:51
Sony predstavilo nový ovládač k PS5unfold_moreHerná zóna

Sony predstavili nový ovládač k PS5. Zmenou prešiel názov, dizajn aj funkcie niektorýc...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Sony predstavili nový ovládač k PS5. Zmenou prešiel názov, dizajn aj funkcie niektorých tlačidiel. DualShock je minulosťou a nový ovládač dostal pomenovanie DualSence. Veľkosťou sa DualSense očividne nafúkol a priblížil k veľkosti gamepadu, ktorý preferuje Microsoft so svojim Xbox One a teraz aj Xbox Series X gamepadom. Väčšia by mala byť aj batéria a ovládač dostal aj dve nové funkcie - Advanced Haptic Feedback a Adaptive triggers.

https://gamesite.zoznam.sk/playstation/ps5/novi...

Aktualizované 08 Apr 20:22
Počítačový hráči budúcnostiunfold_moreHerná zóna

Ako bude vyzerať hráč budúcnosti? Vizualizácia ukazuje Michaela s bledou a pastovitou p...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Ako bude vyzerať hráč budúcnosti? Vizualizácia ukazuje Michaela s bledou a pastovitou pokožkou z rokov keď bol pod umelým svetlom a má nedostatok vitamínov D a B12. Na nohách a rukách má ekzém súvisiaci so stresom a má natrvalo poškodenú chrbticu kvôli zlému držaniu tela. K negatívnym vlastnostiam Michaela patria podliate oči, problémy s tvarom lebky kvôli noseniu headsetu, problémy s nechtami a prstami kvôli neustálemu držaniu gamepadu. Taktiež má spadnuté plecia a dlhý krk.

https://gamesite.zoznam.sk/ostatne/novinky/3944...

Aktualizované 06 Apr 19:49
The Last of Us: Part II opäť odloženéunfold_moreHerná zóna

Jedna z najočakávanejších hier tohto roku, je už po tretíkrát odložená. Bohužiaľ nový t...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Jedna z najočakávanejších hier tohto roku, je už po tretíkrát odložená. Bohužiaľ nový termín ešte nebol stanovený. S veľkou pravdepodobnosťou sa nového The Last of US dočkáme až s príchodom novej generácie konzol, teda na vianoce 2020.

https://gamesite.zoznam.sk/playstation/ps4/novi...

Aktualizované 03 Apr 18:56
Herné novinky na aprílunfold_moreHerná zóna

V apríli sa nudiť nebudeme. Prichádzajú herné remaky Resident evil 3 a Final Fantasy VI...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

V apríli sa nudiť nebudeme. Prichádzajú herné remaky Resident evil 3 a Final Fantasy VII. Okrem toho sa očakáva Gears tactics a nový Predator.

https://fontech.startitup.sk/resident-evil-3-pr...

Aktualizované 01 Apr 09:40
Čo ponúkne nový X Box Series Xunfold_moreHerná zóna

Zhrnutie všetkého čo Microsoft prezradil o konzole novej generácie

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Zhrnutie všetkého čo Microsoft prezradil o konzole novej generácie

https://gamesite.zoznam.sk/xbox/xbox-scarlett/n...

Aktualizované 23 Mar 20:11
Čo ponúkne nový PlayStation 5unfold_moreHerná zóna

Zhrnutie všetkého čo Sony prezradilo o konzole novej generácie

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Zhrnutie všetkého čo Sony prezradilo o konzole novej generácie

https://gamesite.zoznam.sk/tematicke-clanky/392...

Aktualizované 23 Mar 20:11