Pozor na aplikáciu ZOOM

Podľa bývalého hackera NSA má práve táto aplikácia veľké problémy s bezpečnosťou. Jedná...
Podľa bývalého hackera NSA má práve táto aplikácia veľké problémy s bezpečnosťou. Jedná sa najmä o užívateľov MacBooku. Patrick Wardle, bývalý hacker NSA a aktuálne hlavný výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti v spoločnosti Jamf, odhalil 2 bezpečnostné zraniteľnosti služby, ktoré napríklad umožnia hackerovi prevziať kontrolu nad webkamerou či mikrofónom počítača.
Aktualizované 06 Apr 19:59Podobné články

Samsung pripravuje po vydaní S20 aj novú generáciu bluetooth slúchadiel Samsung Buds. I...
Samsung pripravuje po vydaní S20 aj novú generáciu bluetooth slúchadiel Samsung Buds. Ich dizajn je veľmi podobný fazuliam. Aj keď sa tento dizajn nejaví z dôvodu komfortu a zlého uchytenia v uchu ako veľmi pravdepodobný, kórejský výrobca je zjavne už vo fáze testovania. Pred ich príchodom na trh sa však toho pochopiteľne môže ešte veľa zmeniť a slúchadlá budú možno vyzerať úplne inak.
Aktualizované 06 Apr 17:40
NASA dnes oznámila, že podpísala kontrakty s troma americkými spoločnosťami na vývoj lu...
NASA dnes oznámila, že podpísala kontrakty s troma americkými spoločnosťami na vývoj lunárnych pristávacích systémov v snahe vrátiť astronautov na povrch Mesiaca do roku 2024 prostredníctvom programu Artemis. Celková kombinovaná hodnota zákaziek činí 967 miliónov dolárov, pričom výberovú dobu stanovila agentúra na 10 mesiacov.
Spoločnosť SpaceX získal kontrakt v hodnote 135 miliónov dolárov na ďalší rozvoj vesmírnej lode Starship poháňanej raketou Super Heavy, ktorá nedávno zvládla jeden z kriticky dôležitých testov. Na svoje si však prišla aj spoločnosť Jeffa Bezosa, Blue Origin, ktorá získala zákazku vo výške 579 miliónov dolárov na vývoj pristávacieho modulu Blue Moon a taktiež firma Dynetics z americkej Alabamy, ktorá má v kontrakte za 253 miliónov dolárov úlohu vybudovať opakovane použiteľný pristávací modul, ktorý by mohla niesť raketa United Launch Alliance Vulcan.

Vedci z univerzity Ben Girion v Izraeli sú zodpovední za nájdenie ďalšej možnosti získa...
Vedci z univerzity Ben Girion v Izraeli sú zodpovední za nájdenie ďalšej možnosti získavania údajov z počítača, ktorý nie je pripojený k sieti. Nový systém sa nazýva POWER-SUPPLaY a dáta dokáže získavať na základe ultrazvuku, ktorý vydáva zdroj počítača. Metóda s názvom POWER-SUPPLaY však tento mýtus čiastočne búra. Technológiu predstavuje špeciálne naprogramovaný malvér, ktorý číta dáta z počítača a následne ich kóduje tak, že mení výkon procesora, čím sa mení aj odber prúdu zdroja počítača. Zmeny vo výkone zdroja následne menia ultrazvukovú frekvenciu, ktorú zachytí hocijaké zariadenie schopné registrovať ultrazvuk. Ultrazvuk, ktorý vydáva zdroj pri svojom chode, sa pohybuje v rozmedzí od 20 kHz do 20 MHz a pre ľudské ucho je nepočuteľný.
Aktualizované 09 May 07:49