arrow_back

Emulácia starých hier je už prežitok

Emulácia starých hier je už prežitokunfold_moreHerná zóna

Rozoberanie zdrojového kódu u videohier je často spájané s hľadaním technologických med...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Rozoberanie zdrojového kódu u videohier je často spájané s hľadaním technologických medzier využiteľných k optimalizácii. Legendami v tejto oblasti sú aj dve Nintendo série, Super Mario a The Legend of Zelda, kde je rovnako, ak nie radikálnejšie aktívna aj moderská komunita.
Zatiaľ čo myšlienka emulácie funguje na softvérom vytvorení podobného prostredia pôvodnej platformy v rámci iného systému, reverzné rozoberanie zdrojového kódu sa sústreďuje na optimalizáciu daného softvéru už od základu pre nové zariadenie, bez potreby medzičlánku v podobe emulátora.

https://fontech.startitup.sk/emulacia-starych-h...

Aktualizované 12 May 12:42

Podobné články

Toto je päť najzaujímavejších konceptov PS5unfold_moreHerná zóna

Nové konzoly už klopú na dvere a s nimi aj nedočkaví fanúšikovia. Tí si krátia dlhé chv...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Nové konzoly už klopú na dvere a s nimi aj nedočkaví fanúšikovia. Tí si krátia dlhé chvíle kreatívnymi konceptami a návrhmi, ako by podľa nich mohla vyzerať nová konzola od Sony. Samozrejme vynímajúc uniknutý devkit, ktorý je ako inak, úplne otrasný. Ale to boli aj tie predtým a to nám dáva istotu, že konzola bude nakoniec určite atraktívna. Okrem odhalenia gamepadu nám Sony zatiaľ úplne odmieta odhaliť z dizajnu čo i len o vlások viac. Poďme sa teda zatiaľ pozrieť ako si konzolu predstavujú fanúšikovia. Tu je symbolických 5 najkrajších konceptov PS5.

https://gamesite.zoznam.sk/playstation/ps5/novi...

Aktualizované 02 May 17:18
Herná séria Brothers in Arms dostane seriálové spracovanieunfold_moreFilmyHerná zóna

Na začiatku nového tisícročia vydalo HBO slávny seriál Band of Brothers, v ktorom sme s...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeFilmyHerná zóna

Na začiatku nového tisícročia vydalo HBO slávny seriál Band of Brothers, v ktorom sme sa dočkali pohľadu na boje na západnom fronte. Monumentálnu vojnovú fresku, pod ktorou je podpísaný aj Tom Hanks, sa inšpirovali aj tvorcovia hernej série Brothers in Arms, ktorá sa prvýkrát objavila v roku 2005. Teraz vyšlo najavo, že namiesto herného pokračovaní sa dočkáme seriálu. Ten si berie pod krídla priamo CEO spoločnosti Gearbox Randy Pitchford, ktorý sa podieľal už na všetkých predchádzajúcich epizódach. V pláne má zatiaľ natočenie piatich epizód, s čím by mu mal pomôcť skúsený televízny matador Scott Rosenbaum. Ten má za sebou prácu na seriáloch The Shield, Chuck, V či Queen of the South a mal by byť showrunnerom a hlavnou kreatívnou silou celého projektu. Rosenbaumovu verzii Brothers in Arms uvidíme najskôr na sklonku budúceho roka, aktuálne sa o projekt preťahujú najrôznejšie spoločnosti.

https://www.edna.cz/edna-novinky/brothers-in-ar...

Aktualizované 02 May 16:22
Nový Assassin´s Creed Valhalla sa predstavil v prvom traileryunfold_moreHerná zóna

Dlho očakávaný trailer na tohtoročný Assassin’s Creed je tu. Včera viacerí z nás so zat...

arrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_downarrow_drop_down
closeHerná zóna

Dlho očakávaný trailer na tohtoročný Assassin’s Creed je tu. Včera viacerí z nás so zatajeným dychom čakali, čo štúdio ukáže, no po 8 hodinovom sledovaní grafika Bosslogic sme sa dočkali len brutálneho artworku a názvu hry. Valhalla však dostala práve príbehovo orientovaný trailer, ktorý prezrádza viaceré kľúčové prvky a ukazuje hlavného hrdinu. Trailer s historicky orientovaným monológom na pozadí predstavuje vikingskú kultúru a nórsky klan na čele s hrdinom Eivorom. Ten ukončuje trailer bojom jeden na jedného s evidentne silnejším nepriateľom, kde hlavnú úlohu zohráva skrytá čepeľ identická pre assasínov.

https://fontech.startitup.sk/prvy-trailer-na-as...

Aktualizované 02 May 17:27