Ako by vyzeralo pristáte na Plute?

New Horizons fotografoval pred rokmi trpasličiu planétu celých 6 týždňov a urobil pribl...
New Horizons fotografoval pred rokmi trpasličiu planétu celých 6 týždňov a urobil približne 100 záberov. Vesmírna sonda putovala ku svojmu cieľu 9 rokov a pracovníci agentúry NASA sa domnievali, že by bolo vhodné zostaviť farebnú animáciu z nahrávok vytvorených kozmickou loďou. Video v článku.
Aktualizované 02 May 17:21Podobné články

V posledných týždňoch sa na sociálnych sieťach a v mnohých krajinách začali šíriť nepra...
V posledných týždňoch sa na sociálnych sieťach a v mnohých krajinách začali šíriť nepravdivé konšpirácie o škodlivosti 5G sietí a ich spojení so šírením koronavírusu. Tento problém zaznamenali už viaceré krajiny, vrátane Veľkej Británie, Nového Zélandu, Holandska, či dokonca Česka, no prípady sa objavili aj u nás na Slovensku. Situácia zašla priďaleko a dokonca došlo aj k podpaľovaniu vysielačov v zahraničí. Len vo Veľkej Británii boli kvôli týmto konšpiráciám podpálené desiatky vysielačov.
Absurdné správy o šírení koronavírusu prostredníctvom 5G sietí sa na internete rozšírili rýchlosťou blesku a z Veľkej Británie dorazili už aj k nám na Slovensko, kde vznikla dokonca petícia. Na Facebooku už dávnejšie funguje verejná skupina s názvom „Chemtrails Slovakia“, ktorá je zameraná na rôzne konšpirácie.
Práve tá vytvorila petíciu, ktorej cieľom je zabrániť budovaniu 5G sietí na Slovensku. Detailne sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku. Vlna konšpirácií neobišla ani susedné Česko, kde vznikol projekt Stop 5G, ktorý je zaplnený množstvom dezinformačných a konšpiračných správ týkajúcich sa 5G.

Už aj zamestnanci ovládajúci na Marse Rover Curiosity majú home office. Operačný tím vo...
Už aj zamestnanci ovládajúci na Marse Rover Curiosity majú home office. Operačný tím vozidla Curiosity prvýkrát vzdialene pracoval 20. marca, kedy nikto z nich ani len nevstúpil do areálu Jet Propulsion Laboratory v Južnej Kalifornii, kde je alokované ich hlavné sídlo.
Išlo tak o prvú na diaľku riadenú misiu, počas ktorej sa o dva dni od odoslania príkazov roveru potvrdili pozitívne výsledky, kde cieľom bolo zozbierať kameninové vzorky v lokalite Edinburgh.

Hubblov teleskop najnovšie priniesol zábery rozpadu kométy C/2019 Y4, známej ako ATLAS....
Hubblov teleskop najnovšie priniesol zábery rozpadu kométy C/2019 Y4, známej ako ATLAS. Dokonca dokázal rozlíšiť až 55 jej úlomkov. Kométa bola prvýkrát objavená ešte v decembri roku 2019 robotickým astronomickým prieskumným systémom ATLAS (Asteroid Terrestrial impact Last Alert System), ktorý sa nachádza na Havaji. Od polovice marca ale začala kométa z ničoho nič zvyšovať svoj jas. To viedlo astronómov k predpokladu, že bude pozorovateľná aj voľným okom a môže sa stať jednou z najkrajších komét posledných dvoch desaťročí. Na kométu sa tak zamerali aj 2 tímy astronómov pomocou Hubblovho vesmírneho teleskopu, ktoré 20. a 23. apríla rozpad kométy potvrdili. Zároveň však priniesli zábery, ktoré ukázali odlomené fragmenty obalené chvostom prachu kométy.
Aktualizované 02 May 17:26